scary
10 بهمن 1401 - 10:06

آغاز فاز دوم واکسیناسیون دام‌های سبک و سنگین در کرمانشاه

کرمانشاه- معاون سلامت اداره دامپزشکی استان کرمانشاه از آغاز فاز دوم واکسیناسیون دام‌های سبک و سنگین در کرمانشاه خبر داد.

شاهرخ یارویسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: واکسیناسیون دام های سبک و سنگین استان کرمانشاه در برابر بیماری تب برفکی که از ۱۵ دی ماه آغاز شده، در حال حاضر فاز دوم آن در حال انجام است.

وی افزود: برای پیشگیری از این بیماری در دام ها، در طول سال در ۲ نوبت تابستان و زمستان واکسیناسیون انجام می شود و جمعیت دام های سبک و سنگین در برابر این بیماری ایمن می شوند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: در فاز دوم مایه کوبی دام ها در برابر تب برفکی، دام های سنگین روستایی و واحدهای صنعتی و همچنین دام های سبک روستاها و عشایر در این مرحله واکسینه خواهند شد.

وی ادامه داد: روز گذشته تیم های مایه کوب برای واکسیناسیون دام عشایری به استان های ایلام، لرستان و خوزستان اعزام شده اند و بیش از ۵۰۰ هزار راس دام خارج از استان در این مرحله در برابر تب برفکی واکسینه می‌شوند.

یارویسی گفت: دام های سبک و سنگین داخل استان نیز در این مرحله واکسینه خواهند شد و پیش بینی می شود تا ۱۵ اسفند حدود ۱۰۰ هزار راس دام سنگین استان را علیه این بیماری ایمن کنیم و در حوزه دام سبک حدود سه میلیون راس دام سبک در برابر تب برفکی واکسینه شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1006839