scary
02 بهمن 1401 - 10:07

کشف ۴۴۱ قبضه اسلحه در کرمانشاه طی ۴۰ روز اخیر

معاون هماهنگ کننده انتظامی استان کرمانشاه گفت: از ۲۰ آذر تا ۳۰ دی و طی بازه زمانی ۴۰ روزه با تلاش ماموران پلیس کرمانشاه ۴۴۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری غیرمجاز به همراه ۴۱ هزار انواع مهمات جنگی کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ فرزاد اکبری معاون هماهنگ کننده انتظامی استان کرمانشاه در جلسه پیشگیری و مقابله با جرایم خشن که با حضور مقامات انتظامی و قضائی و نمایندگان دستگاه های اجرایی استان در سالن جلسات دادگستری کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: از مجموع ۴۴۱ قبضه اسلحه کشف شده، ۲۴۰ قبضه شکاری و ۲۰۱ قبضه جنگی بوده است.

وی با بیان اینکه مقابله با جرم تیراندازی همواره جزو اولویت‌های کار پلیس بوده است، خاطرنشان کرد: در همین راستا و از ۲۰ آذر تا ۳۰ دی ماه، ۴۹ فقره تیراندازی کشف و ۷۷ نفر از عاملان آن هم دستگیر شده اند.

معاون هماهنگ کننده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: با تلاش ماموران انتظامی در خصوص کشفیات تیراندازی ۲۲ درصد و درخصوص دستگیری ها نیز ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل (۲۰ آذر تا ۳۰ دی) رشد داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه بیشترین تیراندازی‌ها مربوط به شهرستان کرمانشاه بوده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شهرستان‌های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، سنقروکلیایی و سرپل ذهاب نیز شاهد وقوع تیراندازی نبوده‌ایم.

اکبری اختلافات ملکی، مالی مالی و شخصی را عامل بیشتر تیراندازی‌ها در استان عنوان کرد و گفت: تیراندازی‌های منجر به خسارت با ۳۹ مورد بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده است.

وی همچنین از اجرای سه مرحله طرح برخورد با اراذل و اوباش طی ۴۰ روز اخیر در استان خبر داد و گفت: در این طرح ۷۷ نفر از اراذل و اوباش دستگیر و ۲۵۰ تیغه انواع قمه، شمشمیر و چاقو نیز از آن‌ها کشف شد.

این مقام انتظامی همچنین با اشاره به برپایی ۲۸ تور ایست و بازرسی، خاطرنشان کرد: با تلاش همکاران انتظامی در کلانتری‌ها و پاسگاه‌های ۱۷۶ قبضه سلاح که ۱۰۰ قبضه آن شکاری و ۷۶ قبضه نیز جنگی بود، کشف شد.

وی بر لزوم اهتمام جدی مسؤولان انتظامی و قضائی استان در برخورد با جرائم خشن از جمله تیراندازی تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم تا به قدری که امنیت در کرمانشاه وجود دارد مردم آن را نیز احساس کنند.

اکبری در پایان از حمایت‌های دستگاه قضائی از اقدامات و برنامه های پلیس قدردانی کرد و گفت: خوشبختانه با توجه به هماهنگی خوبی که میان ماموران انتظامی و مسؤولان قضائی وجود دارد برخورد با مجرمان وارد فاز جدیدی شده که نتیجه آن ارتقاء امنیت در کل استان بوده است.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 989852